O mnie

01

Iwona Staśko

studentka Wyższej Szkoły
Promocji Zdrowia w Krakowie

Odkąd pamiętam interesowałam się zdrowym odżywianiem dlatego też postanowiłam pójść w tym kierunku i podjęłam studia na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie. Moją misją jest, pomoc innym w budowaniu zdrowych nawyków oraz szerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia.

Dieta to nie wszystko. Ale od diety możemy zacząć zmieniać nasze życie. Żyć w zgodzie ze sobą. To wszystko jest PROCESEM. Ale wartym rozpoczęcia.

A ja chcę Ci w nim pomóc, abyś zaczęła i nie przestała.

iwona

02

Trochę więcej o mnie

W styczniu 2019 założyłam Instagram, początkowo o nazwie “nieidealniefit”

Nieidealniefit kojarzyło mi się totalnie ze mną. Jestem osobą, która najpierw robi, później myśli, która nie przywiązuje wagi do perfekcjonizmu. A fit wzięło się w nazwie z racji tego, że zakładając to konto byłam sfiksowana na punkcie figury oraz odżywiania ( wtedy myślałam, że odżywiam się zdrowo). Żyłam w przekonaniu że muszę ćwiczyć na macie, mimo, że nie do końca sprawiało mi to radość, ale skoro to pomoże mi “być fit” to trzeba się poświęcić.

Jako nastolatka, byłam osobą szczupłą na zewnątrz, otoczenie tak mnie odbierało. A ja patrząc w lustro widziałam brzydką i grubą dziewczynę. Byłam tak cholernie zakompleksiona, że nie widziałam innego świata poza tym. Skupiałam uwagę tylko i wyłącznie na tym, czy ubranie na mnie dobrze leży, jak siedzieć, aby przypadkiem żadna fałdka mi nie wystawała..

Byłam osobą, która po zjedzeniu JEDNEGO cukierka, czuła cholerne wyrzuty sumienia, myślałam że w sekundzie przełknięcia od razu tyje w oczach. Bałam się jedzenia. Teraz jak o tym myślę, jest mi wstyd ale cieszę się ,że odzyskałam kontrolę nad jedzeniem i że mogę się nim cieszyć.

Wieczne wyrzuty sumienia, kupowanie produktów o jak najniższej liczbie kalorii, bez grama tłuszczu, unikanie wypadów ze znajomymi, gdzie musiałabym coś zjeść ,kompletne sfiksowanie na punkcie bycia fit.

Jestem tu teraz dla Was cała na biało, która ma mnóstwo energii do tego ,aby pokazać Wam, że zdrowe odżywianie nie dzieli produktów na zdrowe i niezdrowe, że nie musimy żyć na sucharach czy biegać 7 razy w tygodniu.

Mój proces nadal trwa, ciągle się uczę, ale potrafię zbilansować sobie tak posiłki aby mnie odżywiały, abym nie czuła głodu za 5 minut, trenuję z przyjemnością, patrzę w lustro i widzę super atrakcyjną dziewczynę, gdy mam ochotę na cukierka to go po prostu jem, bez żadnej dorabianej historii.

W lutym 2021 postanowiłam zmienić nazwę na Instagramie „ Ogarnij dietę” , ponieważ jestem już świadoma, że fit w cale nie oznacza zdrowie. Do pojęcia „zdrowie” powinniśmy podejść holistycznie.

Zadbać o dietę, sen, aktywność fizyczną, stres, relację ze sobą i z innymi ludźmi.

Dla mnie zdrowy styl życia to coś więcej. Przede wszystkim SPOKÓJ DUCHA. Kładąc się spać, czuję ogromną wdzięczność za miejsce w którym jestem. To przede wszystkim słuchanie własnego organizmu i sygnałów jakie mi wysyła.

03

Usługi dietetyczne

Zmień Swoje życie na zdrowsze!

Oferuję współpracę online:

  • Indywidualne podejście do każdej osoby.
  • Nakierowanie na zmianę nawyków.
  • Dieta dopasowana do Twoich potrzeb.
  • Pełne wsparcie w całym procesie zmiany.